خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه ساکر
رزرو آنلاين هتل خارجي
آموزش آشپزی ایرانی
خرید گیفت کارت
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
فلنج
سیستمهای خرید و انبارداری در شركت (تجهیزات ایمنی راه ها )
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 12 خرداد 1397 | <-PostTime-> | نویسنده : منصور | بازدید : <-PostHit->

سیستمهای خرید و انبارداری در شركت (تجهیزات ایمنی راه ها )

سیستمهای خرید و انبارداری در شركت (تجهیزات ایمنی راه ها )

فرمت فایل : pdf

حجم : 185

صفحات : 95

گروه : پژوهش

توضیحات محصول :

دانلود پروژه سیستمهای خرید و انبارداری در شركت (تجهیزات ایمنی راه ها )

در 95 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

مقدمه

سازمان یك پدیده اجتماعی است كه از همكاری گروهی افراد با به كارگیری تجهیزات و وسایل و امكانات برای دستیابی به هدف یا هدفهایی مشترك تحت ضوابط خاص و نظم و ترتیب تشكیل شده است . نتیجه كار سازمان به صورت تولید كالا یا ارائه خدمت به جامعه عرضه می شود . عوامل یا منابع تولید به عنوان ورودی یا درون داد  به صورت نیروی انسانی ‍‍، ابزار و ماشینها ، مواد ، روشها و مدیریت در سازمان گرد یكدیگر جمع می شوند تا ستانده یا محصول به صورت كالا یا خدمت ارایه شود .

سازمان در عین حال خود مصرف كننده است و مصارف و نیازهایی دارد نظیر مواد ، لوازم یدكی ، لوازم مصرفی و سازمان به عنوان یك سیستم ( نظام ) از اجزای مختلفی تشكیل شده است . این اجزا یا زیرنظامها باهم در ارتباطند و برای حصول هدف معینی فعالیت می كنند و با محیط در حال ارتباط و كنش و واكنش اند . مهمترین اجزا یا زیر سیستمهای سازمان صنعتی _ بازرگانی عمدتاً عبارتند از: بخش امور تولیدی و فنی ، بخش اموز فروش و بازاریابی ، بخش امور مالی ، بخش امور كارگزینی و اداری ، بخش امور تداركاتی ، بخش طرح و توسعه . این بخشها باید با هماهنگی كامل با یكدیگر كار كنند تا هدف سازمان بخوبی تأمین شود .

واحد تداركات ( كارپردازی و انبارها ) به عنوان یك جزء یا سیستم سازمان ، نقشی مانند نقش قلب را در ساختمان بدن یك موجود زنده بازی می كند . زیرا تأمین كننده مواد اولیه و نیازهای مختلف سازمان است كه جریان آن در سازمان همچون خون در بدن موجود زنده است. سیستم تداركاتی سازمان مواد مورد نیاز را از منابع داخلی یا خارجـی تهیـه و فراهـم می آورد و بموقع به بخشها و واحدهای مختلف سازمان به منظور مصرف آنها تحویل می دهد و بین آنها توزیع و تقسیم می كند . چنانچه مواد و لوازم مورد نیاز به اندازه و در موقع معین تهیه و در دسترس واحدهای مصرف كننده و متقاضی در سازمان قرار داده نشود ، در گردش عملیات سازمان ، به ویژه سازمانهای تولیدی و صنعتی ، وقفه و اخلال شدید ایجاد خواهد شد. به علاوه ، تهیه مواد اولیه بیش از میزان نیاز و مصرف و در واقع نگهداری موجودی جنسی بیش از اندازه معین در انبار ، باعث ركود بخش عمدهای از سرمایه در گردش خواهد شد .

بنابراین برنامه ریزی صحیح در امر تداركات و نگاهداری مواد و قطعات یدكی طبق اصول علمی ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و موجب گردش صحیح كارها و بهبود روش تولید و كاهش هزینه های مربوط و در نتیجه صرفه جویی در مصرف سرمایه خواهد شد .

واحد تداركات ، یك واحد ستاد كمكی و پشتیبانی و خدماتی در سازمان است كه برای خدمت و كمك به واحدهای اجرایی ایجاد شده است . چون مدیران اجرایی سازمان برای تأمین نیازمندیهای خود وقت كافی ندارند و از آن گذشته چون امر تداركات امروزه یك رشته كاملا پیچیده تخصصی شده است و نیاز به كسب مهارت و تجربه فراوان خاص خود دارد ، چنین واحدی در یك سازمان ایجاد می شود تا كار خرید و نگهداری كالا را به نحو احسن و مطلوب انجام دهد . دراین صورت مدیران واحدهای اجرایی به راحتی بـه كـار اصلی خـود می پردازند . بنابراین واحد تداركات به سبب وظایف ویژه خود در یك سازمان ، پیوسته با واحدهای دیگر در تماس و ارتباط دایمی است .

تشكیلات داخلی و تعداد كاركنان واحد تداركات در هر سازمانی ، به تناسب تنوع موضوعهای خرید و حجم آنها و نیز چگونگی فعالیت و مسؤلیت و حدود وظایف تداركاتی ، فرق می كند واحدهای خرید داخلی ، خریدها و سفارشهای خارجی ، انعقاد قراردادها ، مناقصه و پیمانها ، حسابداری خرید ، ترخیص كالا از گمركات ، مخزن ، انبار ، تحویل ، توزین ، تخلیه و بارگیری ، بسته بندی ، حمل و نقل ، بازرسی ، كنترل ، انبار( كنترل اقلام ) و  می توانند از واحدهای داخلی بخش تداركاتی یك سازمان باشند .

واحد كارپردازی و انبارها در سازمانهای دولتی معمولا از واحدهای شاخه معاونت اداری و مالی است . در سازمانهای بزرگ تولیدی و صنعتی ، واحد تداركات زیر نظر مستقیم مدیر عامل یا بالاترین مقام سازمان فعالیت دارد . در سازمانهای متوسط و كوچك تولیدی و صنعتی، وظایف واحد تداركات و كنترل جنسی می تواند جزیی از وظایف واحد كنترل تولید یا مدیر كارخانه ( مدیر تولید ) باشد . اصولا شكل و محل سازمانی و تشكیلات داخلی واحد تداركات با توجه به میزان تمركز و عدم تمركز در امر خرید ها تغییر پیدا می كند .

اصولاً روابط اطلاعاتی و عملیاتی نظام تداركات با نظام برنامه ریزی تولید به این شرح است . واحد برنامه ریزی تولید ، بر اساس فهرست تفكیكی مواد و قطعات و لوازم مورد نیاز تولید ( طبق برنامه اساسی تولید ) و با توجه به موجودی مواد اولیه  درخواست خرید آنها را صادر می كند و به واحد تداركات ( خرید ) ارسال می نماید.  واحد تداركات به نوبه خود سفارش خرید صـادر می كند و آن را بـرای فروشندگان ( اعم از داخـلی و خـارجی ) ارسال می دارد . مواد و لوازم مورد نیاز توسط فروشنده به واحد دریافت سازمان ارسال می شود . سپس با همكاری واحد كنترل كیفی ، مواد دریافت شده بازرسی می شود و پس از تأیید به انبار تحویل می گردد . در واقع ، تداركات یكی از حیاتی ترین وظایف در امور بازرگانی و صنعتی می باشد . وظیفه واحد تداركات تهیه و تأمین كالاها برای تحرك چرخهای سازمانها و صنایع است .

یك واحد تداركات كارآمد و خوب و با داشتن مدیر لایق ، متعهد ، با حسن نیت و آگاه ، مواد و لوازم مورد نیاز سازمان را همواره به اندازه كافی تهیه می كند و به واحدهای متقاضی تحویل می دهد و كالاها را نیز با كیفیت و شرایط و قیمت مناسب فراهم می كند . به علاوه همواره صرفه و صلاح سازمان را در نظر می گیرد و در كاهش مخارج و افزایش سود و در نتیجه دوام و بقای سازمان نقش عمده ای ایفا می نماید .

مباحث رشته تخصصی مدیریت تداركات اصولاً خود به سه بخش عمده :

1- خرید ( كارپردازی ) 2- انبارداری 3- كنترل موجودی جنسی ، تقسیم میشود . كه ما در اینجا با توجه به موضوع پروژه مختصری راجع به انبار و سیستمهای انبارداری توضیحاتی می دهیم .  

 

فهرست مطالب

عنوان     صفحه

پیشگفتار

مقدمه    

           

فصل اول : كلیات  

تاریخچه شركت     7

انبارها    8

كدینگ    8

نحوه ورود و خروج كالا از انبار          9

فرمهای مورد استفاده در انبارهای شركت تجهیزات ایمنی راهها        10

انبارگردانی          12

           

فصل دوم : شناسایی انبار     

مقدمه     17

هدف و اهمیت انبارداری      19

انبار و انواع آن      22

انبارهای سازمانهای تولیدی و صنعتی   27

موجودیهای انبار ( انواع انبار )           30

محل سازمانی و تشكیلات داخل انبار    37

مشخصات انباردار 39

اهم وظایف انباردار             41

رعایت اصول ایمنی و حفاظت در انبار 42

انبار اسقاط یا انبار لوازم فرسوده          43

واحد كنترل انبار یا كنترل اقلام           44

 

فصل سوم : طبقه بندی كالاها ، كدگذاری و تنظیم كالاها در انبار

طبقه بندی كالاها    48

محاسن طبقه بندی كالاها       49

خصوصیات طبقه بندی صحیح           50

مبانی طبقه بندی كالاها        51

كدگذاری كالاها      52

ضرورت و شرایط كدگذاری 54

خصوصیات یك نظام كدگذاری صحیح 55

علل استفاده از نظام كدگذاری 56

روشهای كدگذاری   59

كدگذاری بر اساس طبقه بندی كالاها     61

كد میله ای ( خط نما )         62

استقرار كالاها در انبار         64

چیدن و استقرار كالاها در انبار           65

استفاده از حداكثر فضای انبار             67

وسایل كار در انبار 69

نظامهای خروج كالا از انبار   70

روشهای انباركردن كالا        72

 

قیمت محصول : 15000 تومان

دانلود
برچسب

دانلود پروژه سیستمهای خرید و انبارداری در شركت (تجهیزات ایمنی راه ها ) کسب درآمد اینترنتی دانلود مقاله دانلود نرم افزار دانلود اندروید دانلود پایان نامه دانلود پروژه دانلود پرسشنامه دانلود فایل دانلود پاورپوینت دانلود نمونه سوالات کار در منزل دانلود آهنگ دانلود سریال دانلود فیلم دانلود کتاب دانلود تحقیق دانلود مدیریتادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
سیستمهای خرید و انبارداری در شركت (تجهیزات ایمنی راه ها ),

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->